Pořiďte si novou rohovou lavici ještě dnes a 🔥 ušetřete 5%🔥 se slevovým kódem MWDESIGN5 !

⌛Akce končí 30.7.2024 ve 23:59! ⌛

Informace: V termínu od 20.7.2024 – 07.8.2024 budeme čerpat dovolenou a proto se doba výroby může prodloužit až o 15 pracovních dnů.

Vážení zákazníci. Těšíme se vašemu enormnímu zájmu o naše rohové lavice a proto bychom vás chtěli včas informovat, že pro všechny objednávky přijaté a zároveň uhrazené do 31.10.2022 garantujeme doručení do 23.12.2022.

Vážení zákazníci. Během vánočních svátků, tj. od 23.12.2022 do 9.1.2023 nepracujeme, a proto se doba výroby v tomto období prodlouží.
Děkujeme vám za pochopení a trpělivost a přejeme vám příjemné Vánoce a šťastný nový rok.

Na co je třeba myslet při výběru rohové lavice?

Zvolit správné rozměry nábytku není někdy vůbec jednoduché. Pomůžeme Vám při výběru rohové lavice, poradíme is výběrem materiálů čalounění a v neposlední řadě dáme i pár tipů, které Vám usnadní výběr rohové lavice, židlí, taburetek nebo stolu.

Levý nebo pravý roh?

Prvním krokem při výběru rohové lavice jsou rozměry. Podle typu místnosti, ve které má být rohová lavice umístěna, je vhodné rozhodnout se, na které stěně bude delší strana .

Pokud se neumíte rozhodnout, je možné si zvolit i stejně dlouhé strany, pokud Vám to prostory umožňují. Vybrat si levý nebo pravý roh se může zdát komplikované, ale je to velmi jednoduché.

Stačí zaměřit pohled na zeď , na které má být delší strana . Potom je už jednoduché vybrat si variantu A nebo variantu B.

Chcete-li mít kratší stranu rohové lavice vlevo , vyberete si variantu A. Chcete-li mít kratší stranu vpravo , vyberete si variantu B.

Rozměry a úložný prostor

Pokud už víte, jestli potřebujete variantu A nebo variantu B, je čas na přesné rozměry.

Rohovou lavici vždy měřte od vnějšího rohu na obě strany. Snažte se změřit prostor pro rohovou lavici co nejpřesněji a následně rozměry zaokrouhlete na desítky (např. maximální naměřený rozměr jedné strany je 173cm, po zaokrouhlení to bude 170cm) . Nezapomeňte na odchylku měření , která může být zpravidla 1-3 cm.

Také je třeba myslet na ostatní rozměry rohové lavice a velikost stolu . Chcete-li mít nad rohovou lavicí polici nebo těsně nad opěradlem parapet či jiný objekt, který by mohl blokovat opěradlo, změřte i výšku od země po tento objekt, abyste se ujistili, že neztratíte ani centimetr.

Při vypočítávání rozměrů stolu je to snadné. Pokud má rohová lavice například 140 x 180 cm, rozměry stolu zjistíte odečtením 50 cm z každé strany rohové lavice, čili rozměry stolu by v tomto případě byly 90 x 130 cm. Takto se ujistíte, že budete mít dostatečně velký stůl, který bude lícovat s rohovou lavicí a budete mít dostatek prostoru, abyste si mohli na rohovou lavici pohodlně sednout.

Pokud máte v bytě málo úložného prostoru, využijte možnosti a objednejte si lavici se zásuvkami , které se nacházejí pod sediskem. Zásuvky jsou standardně vysoké 15cm , čili poskytují dostatek úložného prostoru pro běžné předměty v každé domácnosti.

Imitace dřeva, materiál a barva čalounění

Celkově nabízíme přibližně 70 imitací dřeva a více než 100 různých barev materiálů čalounění .

Při výběru imitace dřeva je vhodné si vybrat imitaci podobnou podlaze nebo jinému nábytku ve Vaší domácnosti nebo kontrasní imitaci. Z hlediska designu a barev v domácnosti není vhodné kombinovat několik imitací dřeva, které jsou odlišné na první pohled, protože to bude vypadat chaoticky. Také je třeba nezapomínat na přesycení domácnosti jednou barvou, neboť po čase se vám to přestane líbit.

Nejdůležitějším výběrem bývá materiál a barva čalounění . Tento výběr dokáže potrápit i lidi s dobrou představivostí a proto se nenechte rozhodit, pokud Vám to trvá i několik dní. Poraďte se s blízkými či kamarády as odstupem času zjistíte, která barva se vám nejvíc hodí.

Výběr samotného materiálu závisí na využití rohové lavice. Chcete-li dlouho trvanlivý materiál, vyhněte se eko kůži, která se po čase opotřebuje a začne loupat. Mezi nejvhodnější materiály patří rozhodně pravá kůže nebo omyvatelná látka .

Stále si nejste jisti, jak lavici správně změřit? Máte speciální požadavky a potřebujete se poradit? Neváhejte nás kontaktovat emailem nebo telefonicky. Jsme tady pro Vás, rádi poradíme a vyrobíme rohovou lavici či nábytek do každé domácnosti.